листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Известуваме дека согласно член 396 од Законот за трговски друштва, седницата на Годишното Собрание на акционери на ГТЦ А.Д. Скопје од 13.07.2023 година е прекината и истата ќе продолжи со работа на ден 21.07.2023 година (петок) со почеток во 11,00 часот, во салата за состаноци во Градски Трговски Центар А.Д. Скопје, Кеј 13 Ноември кула 2 кат 4 Скопје.

Објавено на: 14.07.2023 08:55:16
Документ БР.: DOC_10109-120/2023
Урнек: Јавен повик за собрание