Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/23 - 30/06/23


Образложение за резултатите од работењето за период 01.01- 30.06.2023.docx

Објавено на: 28.07.2023 09:30:19
Документ БР.: DOC_10191-526/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации