Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1. - 30.6.2023 година, како и Коментарот за остварените финансиски резултати ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 31.7.2023 година после 14:00 часот.

Објавено на: 28.07.2023 09:33:55
Документ БР.: DOC_10191-527/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации