листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува кратко образложение на резултатите кон финансиските извештаи за 01.01.-30.06.2023 година:


Образложение за остварените резултати за 01.01.-30.06.2023.pdf

Објавено на: 31.07.2023 14:16:48
Документ БР.: DOC_10191-569/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации