листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Централна кооперативна банка АД Скопје објавува предлог одлуки и материјали за вонредната седница на Собранието на акционерите, која ќе се одржи на 31.08.2023 година


Записник од Годишно собрание на акционери ЦКБ 30.05.2023.PDF
Информација за поднесена оставка за член на НО.pdf
Предлог одлука за именување независен член на НО.pdf

Објавено на: 01.08.2023 08:30:40
Документ БР.: DOC_13285-195/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери