листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајки согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД објавува дека

Акционер со над 5% Туџарова-Трајковска Славица продаде 5 акции, со што поседува 2.715 акции или 10.47% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 29.08.2023 15:20:20
Документ БР.: DOC_10191-617/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации