листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува дека претседателот на Управен одбор Душан Пецовски се стекна со нови 2 акции, со што сега поседува 3.115 или 12,02% од вкупниот број на акции.

 

Објавено на: 22.09.2023 09:39:35
Документ БР.: DOC_10191-632/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации