листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ДОБИЕНО Е РЕШЕНИЕ СО КОЕ СЕ УТВРДУВА ДЕКА ПОНУДАТА ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА АКЦИИ ИЗДАДЕНИ ОД МПИ ЖИТО КАРАОРМАН АД - КИЧЕВО

ОД ЛИЦЕТО СЕЛАУДИН АРИФИ Е УСПЕШНА

Објавено на: 02.10.2023 14:10:24
Документ БР.: DOC_10191-639/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации