листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува дека акционер со над 5% претседателот на Управен одбор Душан Пецовски се стекна со 3 нови акции и сега поседува 3.118 или 12,03% од вкупниот број на акции. Акционер со над 5% Владимир Пецовски се стекна со 1 нова акција и сега поседува 1.626 обични акции или 6,27% од вкупниот број на акции.

Исто така членот на Управен одбор Марјан Велковски за прв пат се стекна со 2 акции.

Објавено на: 05.10.2023 15:50:49
Документ БР.: DOC_10191-641/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации