Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлуки за Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп


Pr. odluka za otpovikuvawe na Riste Tashev _.doc
Pr. odluka za izbor na clen na Odbor na direktori Goran Todorov.doc

Објавено на: 10.10.2023 14:10:39
Документ БР.: DOC_13285-209/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери