листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Зделка со заинтересирана страна:

Согласно член 460-г од Законот за трговски друштва, Македонски Телеком АД - Скопје известува за реализирана зделка со заинтересирана страна.


Известување за зделка со заинтересирана страна со МТ (PSL).pdf

Објавено на: 24.10.2023 14:11:46
Документ БР.: DOC_26453-7/2023
Урнек: Зделка со заинтересирана страна