листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

АЛКАЛОИД АД Скопје известува дека неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот јануари - септември 2023 година ќе бидат објавени на ден 31.10.2023 година во 09:00 часот.

Објавено на: 30.10.2023 09:00:07
Документ БР.: DOC_10191-683/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации