Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува коментар за остварените резултати во првите девет месеци од 2023 година:


Образложение за резултатите од работењето за период 01.01- 30.09.2023.pdf

Објавено на: 31.10.2023 14:20:42
Документ БР.: DOC_10191-708/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации