Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за учество на Собрание на РЖ Интер-Трансшпед АД Скопје на 07.12.2023 година со почеток во 12:00 часот во седиштето на друштвото на ул. 16-та Македонска бригада бр.18


Јавен повик за учество на собрание на акционери на друштвото.pdf

Објавено на: 06.11.2023 15:19:34
Документ БР.: DOC_10109-138/2023
Урнек: Јавен повик за собрание