Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлука за назначување овластен ревизор за ревизија на годишната сметка и финансиските извештаи на ЗК “Пелагонија” АД Битола за 2023 година


Предлог одлука измена назначување ревизор.doc

Објавено на: 06.11.2023 14:10:42
Документ БР.: DOC_13285-217/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери