листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собрание на акционери 18.12.2023

Согласно чл. 39 т. 5 од Правилата за котација, целосните материјали ќе бидат дополнително објавени.


2.1. Предлог Одлука за зделки со заинтересирани страни.docx
2.2. Предлог Одлука за прифаќање и одобрување на Спогодба за присоединување.doc

Објавено на: 17.11.2023 09:17:26
Документ БР.: DOC_13285-220/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери