листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува дека

Акционер со над 5% Пецовски Владимир се стекна со 2 нови акции, со што поседува вкупно 1.629 обични акции или 6,28% од вкупниот број на акции.

Исто така членот на Управен одбор Котески Коста се стекна со 1 нова акција, при што вкупно поседува 23 обични акции.

Објавено на: 22.11.2023 14:10:50
Документ БР.: DOC_10191-758/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации