Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука донесена на Годишно собрание на Акционери на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје.

По точката 9 од дневниот ред - Предлог-Одлука за именување на членови на Одборот на директори на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје, не се одлучуваше.


Odluka pokrivanje zaguba.PDF

Објавено на: 04.12.2023 09:47:34
Документ БР.: DOC_12283-137/2023
Урнек: Други одлуки од собрание