Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува

Акционер со над 5% претседателот на Управен одбор Пецовски Душан се стекна со нови 3 акции, со што  поседува вкупно 3.122 или 12% од вкупниот број на акции.

Исто така членот на Управен одбор Котески Коста се стекна со 1 нова акција, при што  вкупно поседува 24 обични акции.

Објавено на: 15.12.2023 15:36:19
Документ БР.: DOC_10191-768/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации