Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

 

Акционерско друштво за производство и промет на вино ВИНАРСКА ВИЗБА – ТИКВЕШ експорт – импорт АД - Кавадарци, известува дека по поднесена оставка од 08.02.2024 година од страна на членот на Управен одбор Зоран Јовановски, истиот не е повеќе член на Управниот одбор на Друштвото.

 

Со почит,

 

 

Објавено на: 13.02.2024 14:10:58
Документ БР.: DOC_12285-3/2024
Урнек: Измени во органи на управување