Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:
 

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува образложение за резултатите од работењето за период 01.01.2023 - 31.12.2023

 


Образложение за резултатите од работењето за период 01.01- 31.12.2023.docx

Објавено на: 01.03.2024 14:40:50
Документ БР.: DOC_10191-206/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации