листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве известуваме дека на ден 13.03.2024 година, од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност Г-дин Зоран Јовановски да биде ре-именуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје со нов мандат од 4 години, почнувајќи од 31.03.2024 година.

Со почит

Објавено на: 14.03.2024 14:10:48
Документ БР.: DOC_12285-9/2024
Урнек: Измени во органи на управување