листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

ОКТА АД-Скопје објавува:


2. Одлука за избор на членови на Одборот на директори.pdf

Објавено на: 30.04.2024 15:16:48
Документ БР.: DOC_12283-24/2024
Урнек: Други одлуки од собрание