листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме прашалниците за примена на Кодексот на корпоративно управување:

Прашалник за примена на Кодексот за корпоративно управување

 


Прашалници за ККУ_2024 финал.xlsx
Изјава за кодексот согласно правила за котација.pdf

Објавено на: 23.05.2024 15:19:54
Документ БР.: DOC_26956-15/2024
Урнек: Прашалници за ККУ