листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Годишното собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп кое беше закажано за 29.05.2024г со почеток во 12.00 часот

не почна со работа, поради немање кворум за работа на собранието.

Датумот за презакажано собрание на акционери дополнително ќе биде одреден, согласно законските рокови.

Објавено на: 29.05.2024 14:11:50
Документ БР.: DOC_10191-448/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации