листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Согласно член 33 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност, Комерцијална банка АД Скопје објавува дека Народната банка на Република Северна Македонија издаде согласност на Александра Максимовска Стојкова, Ванчо Чифлиганец, Горан Антевски, Сашо Наумоски, Фатмир Етеми, Ивана Милковска Симева и Петар Теговски за членови на Надзорниот одбор на Банката со мандат од 4 години, именувани со Одлука на Собрание на Банката одржано на 27.03.2024 година.

 

Објавено на: 29.05.2024 15:14:52
Документ БР.: DOC_10191-450/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации