листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-н Фатмир Етеми, Член на Надзорниот одбор на Банката, се стекна со 84 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 05.06.2024 15:00:26
Документ БР.: DOC_10191-464/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации