листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ТТК Банка АД Скопје објавува предлог одлукa за предложенa точкa од дневниот ред на претстојното Собрание на акционери.


Предлог-Одлука за именување независен член на Надзорен одбор на ТТК Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 06.06.2024 09:27:41
Документ БР.: DOC_13285-167/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери