листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог од акционер по Предлог-одлуката за именување на членови на Надзорен одбор и Податоци за номинираните кандидати за членови на Надзорен одбор на Стопанска банка а.д. Битола.


Предлог од акционер по Предлог-одлуката за именување членови на Надзорен одбор.pdf
Податоци за номинираниот кандидат за член на Надзорен одбор - 1.pdf
Податоци за номинираниот кандидат за член на Надзорен одбор - 2.pdf

Објавено на: 07.06.2024 09:40:33
Документ БР.: DOC_13285-168/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери