листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки донесени на презакажано Годишно Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп од 11.06.2024г.

Одлуката за задолжување,заложување на недвижен имот и обезбедување со меници (голема зделка) која беше поставена како точка 6 од Јавниот повик за свикување на Годишно собрание на акционери на ТК АД Прилеп, не се донесе на денешната презакажана седница на Годишно собрание на акционери на ТК АД Прилеп.


Odluki od prezakazano Godisno Sobr.na akcioneri na TKP AD na 11.06.2024.pdf

Објавено на: 11.06.2024 14:26:34
Документ БР.: DOC_12283-92/2024
Урнек: Други одлуки од собрание