листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонска берза на хартии од вредност АД Скопје, Македонски Телеком АД – Скопје известува дека г. Садула Дураки поднесе оставка од позицијата Неизвршен член и Заменик Претседател на Одборот на директори на Македонски Телеком АД - Скопје поради неговиот избор како пратеник во Собранието на Република Северна Македонија во смисла на неспојливост на функцијата согласно член 9 од Законот за пратеници. 

Објавено на: 13.06.2024 15:01:52
Документ БР.: DOC_12285-31/2024
Урнек: Измени во органи на управување