листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација го објавувамe Јавниот повик за одржување на Собрание на акционери на Скопски пазар АД Скопје на ден 16.06.2017 година


Javen povik.pdf

Објавено на: 15.05.2017 08:54:30
Документ БР.: DOC_10109-79/2017
Урнек: Јавен повик за собрание