листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно член 39 од Правилата за котација ги објавуваме Предлог одлуките кои се наведени како точки на дневен ред во објавениот Повик за Собрание на акционери на Скопски пазар АД Скопје на ден 16.06.2017 година


Pedlog odluki.pdf

Објавено на: 15.05.2017 08:54:34
Документ БР.: DOC_13285-62/2017
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери