листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно чл.39 став 4 од Правилата за котација на Македонска берза

ги објавуваме корегираните Предлог одлуките од дневниот ред на

Јавниот повик за Собрание на акционери

 


Predlog-Odluka za raspredelba na cistata dobivka.pdf
Predlog-Odluka za usvojuvanje na Godisna smetka.pdf

Објавено на: 15.05.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_13285-63/2017
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери