листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 40 точка 4 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје објавува кратко образложение кон неревидираниот неконсолидиран Биланс на успех за 01.01.-31.03.2017 година


ОБРАЗЛОЖЕНИЕ ЗА ОСТВАРЕНИТЕ РЕЗУЛТАТИ-01-03-2017.pdf

Објавено на: 15.05.2017 15:56:54
Документ БР.: DOC_10191-228/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации