листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

ОКТА АД-Скопје објавува


Одлука за определување на износот на дивиденда за 2016 и датум за плаќање.pdf

Објавено на: 16.05.2017 15:47:09
Документ БР.: DOC_10187-12/2017
Урнек: Дивиденден Календар