листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

ОКТА АД-Скопје објавува


Одлука за одобрување на годишната с-ка ревидирани фин.извештаи и годишниот извештај на ОКТА за 2016.pdf

Објавено на: 16.05.2017 15:47:32
Документ БР.: DOC_12283-35/2017
Урнек: Други одлуки од собрание