листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

 

                                                                    ЈАВЕН ПОВИК

До акционерите за учество на редовно  собрание на Дебарски Бањи-Цапа АД Дебар

 

Собранието ќе се одржи на ден 20-ти јуни 2017 година (Вторник) со почеток во 10:00 часот  во просториите на  Друштвото на ул.8-ми септември бр.9 Дебар


јавен повик2017.docx

Објавено на: 17.05.2017 08:41:28
Документ БР.: DOC_10109-85/2017
Урнек: Јавен повик за собрание