листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно чл.34 од Правилата за котација, ЛОТАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА АД Скопје известува дека од новоизбраните членови на Одборот на директори  Митко Димов поседува 17.311 обични акции со право на глас, односно 10,72% од вкупно издадените акции на друштвото.

Објавено на: 17.05.2017 15:00:00
Документ БР.: DOC_10191-234/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации