листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на АДИНГ АД Скопје, одржано на ден 18.05.2017 година.


ADING AD Skopje-Odluki od Sobranie na akcioneri-18.05.2017.pdf

Објавено на: 19.05.2017 09:17:10
Документ БР.: DOC_12283-42/2017
Урнек: Други одлуки од собрание