листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

АДИНГ АД Скопје го објавува Годишниот извештај за работењето за 2016 година.


ADING-Godisen izvestaj 2016.pdf

Објавено на: 19.05.2017 09:17:12
Документ БР.: DOC_12283-43/2017
Урнек: Други одлуки од собрание