листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани Финансиски извештаи за АДИНГ АД Скопје, како и Ревидирани Консолидирани Финансиски извештаи за ДЕЛОВЕН СИСТЕМ АДИНГ за 2016 година.


Revizorski-ADING-2016.pdf
Revizorski-ADING KONSOLIDIRAN-2016.pdf

Објавено на: 19.05.2017 09:22:56
Документ БР.: DOC_12304-36/2017
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи