листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Поради многу мал број на присуство на претставници на акции, сите присутни акционери едногласно одлучија, денешната седница на презакажаното Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп да не се одржи, истата биде закажана за нареден датум, на кој би присуствувал претставник на Владата на РМ со учество во вкупниот капитал од 81,43%.

Објавено на: 19.05.2017 14:34:32
Документ БР.: DOC_10191-239/2017
Урнек: Други ценовно чувствителни информации