листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Централна кооперативна банка АД Скопје известува дека на Годишно собрание на акционери на Банката одржано на ден 19.05.2017 година, е усвоена Одлука за употреба и распоредување на остварена добивка за 2016 година


5.Одлука за употреба и распоредување на остварена добивка за 2016 год.pdf

Објавено на: 19.05.2017 15:40:01
Документ БР.: DOC_12287-21/2017
Урнек: Распределба на добивка