листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

- Одлука за утврдување на износот на дивиденда за една акција и утврдување на дивиденден календар


T8 Odluka za iznosot na dividenda za edna akcija i dividenden kalendar.pdf

Објавено на: 23.05.2017 08:36:35
Документ БР.: DOC_10187-15/2017
Урнек: Дивиденден Календар