листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

- Одлука за распределба на добивката по годишната сметка за деловната 2016 г

- Одлука за распределба на акумулираната добивка за период од 2009 до 2013 г


T6-Odluka za raspredelba na dobivka 2016.pdf
T7 Odluka za raspredelba na akumulirana dobivka.pdf

Објавено на: 23.05.2017 08:36:32
Документ БР.: DOC_12287-25/2017
Урнек: Распределба на добивка