листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

- Одлука за разрешување на членови на Одбор на директори на АД Раде Кончар - Апаратна техника Скопје

- Одлука за назначување на членови на Одбор на директори на АД Раде Кончар - Апаратна техника Скопје


T. 14 Odluka za razresuvanje na clenovi na OD.pdf
T. 15-Odluka za naznacuvanje na clenovi na OD.pdf

Објавено на: 23.05.2017 08:50:46
Документ БР.: DOC_12285-24/2017
Урнек: Измени во органи на управување