листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки донесени на Годишно Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе одржано на ден 22.05.2017 год.


Odluki od Sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 23.05.2017 09:10:35
Документ БР.: DOC_12283-54/2017
Урнек: Други одлуки од собрание