листај по издавач            листај по урнек


Согласно Точка 6.05 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

БИМ а.д. Св.Николе - Одлука од Собрание на акционери од 22.05.2017 год.  за дивиденден календар


Odluka za utvrduvanje na datumi pri isplata na dividenda za 2016 god..pdf

Објавено на: 23.05.2017 09:10:38
Документ БР.: DOC_10187-16/2017
Урнек: Дивиденден Календар