листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

БИМ а.д. Св.Николе- Одлука од Собрание на акционери  од 22.05.2017 год. за престанување на мандат и избор на нови членови на ОД


Odluka za prestanuvanje na mandat i izbor na novi clenovi na OD.pdf

Објавено на: 23.05.2017 09:17:04
Документ БР.: DOC_12285-25/2017
Урнек: Измени во органи на управување